TFL Glasnik je brezplačni e-tednik s strokovnimi članki z davčnega, računovodsko-finančnega in pravnega področja ter intervjuji s priznanimi slovenskimi strokovnjaki in podjetniki.
Želite dostop do člankov TFL Glasnika?
Brezplačna registracijaIZBRANO
Nina Radulovič
Odgovor na naslovno vprašanje je pritrdilen. Nihče vam ne more preprečiti, da mislite, kar pač mislite. Vendar pa s tem, ko obelodanite svoja razmišljanja ali že začnete ravnati v skladu z na novo začrtanimi smermi, to obnašanje in ravnanje s seboj nosita posledice. O tem, kakšne so in ali ni morebiti bolje še enkrat razmisliti, je mogoče več prebrati v nadaljevanju tega prispevka, ki obravnava spremenjene okoliščine in njihov vpliv na izpolnjevanje sklenjenih pogodb.
TEMA TEDNA
Ivana Bendow
Če želiš spremeniti svet, začni tako, da si postelješ posteljo. If you want to change the world, start off by making your bed.
ČLANKI
mag. Zoran Hajtnik
Center za izobraževanje v pravosodju Ministrstva za pravosodje je 12. decembra 2023 organiziral simpozij Sodno izvedenstvo v družinskih zadevah, o katerem sem že pisal v Odvetniku. Simpozij je v meni pustil sled – ponudil mi je veliko gradiva za razmišljanje o področju, ki me čedalje bolj teži in kjer so potrebne strateške spremembe sedanje ureditve družinskega prava v najširšem pomenu besede. Ne govorim le o Družinskem zakoniku, temveč o skupu pravil, ki urejajo družbeno skrb, podporo in intervence na področju potreb otroka in zaščite družine, na primer področje preprečevanja nasilja v družini.
ČLANKI
Iz prakse za prakso
Odbor sekcije preizkušenih računovodij in računovodij je na svoji seji obravnaval računovodsko evidentiranje stroškov za promocijo zdravja na delovnem mestu ter o tem pripravil strokovno razlago.
ČLANKI
Matevž Bedič
Prispevek obravnava izbrane procesne vidike pravnega varstva, urejenega v Zakonu o javnih uslužbencih (ZJU). Varstvo pravic javnih uslužbencev se zaradi posebnosti, ki pritičejo naravi dela v javnem sektorju, pomembno razlikuje od splošne delovnopravne ureditve. ZJU pravnega varstva ni določil enotno, ampak se postopkovna določila razlikujejo glede na to, ali gre za delovno ali za upravno zadevo. Kriterij, ki ga zakon uporablja za razmejitev med delovnimi in upravnimi zadevami, je (zgolj navidezno) formalen – akti, s katerimi je odločeno o pravicah in obveznostih javnega uslužbenca iz delovnega razmerja, so poimenovani sklepi, o upravnih zadevah pa se odloča z upravnimi odločbami. Natančnejša analiza pokaže, da ZJU pri poimenovanju aktov ni dosleden, zato je pri presoji delovne in upravne zadeve treba uporabiti tudi materialni kriterij. Posledica nenatančnega zakonskega razlikovanja med naravo zadev je (med drugim) nejasna raba postopkovnih pravil, ki se med seboj pomembno razlikujejo, na primer v pristojnosti delovnega in upravnega sodišča, (ne)uporabi pravil Zakona o splošnem upravnem postopku (ZUP) na prvi stopnji odločanja, (ne)odložnemu učinku vložene pritožbe.
Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja
Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija
T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si
PONUDBA
Predstavitev portala
Zakonodaja
Sodna praksa
Strokovne publikacije
Komentarji zakonov
Zgledi knjiženj
Priročniki
Obveščanja o zakonodajnih novostih
TFL AI
TFL IZOBRAŽEVANJA
TFL SVETOVANJE
TFL BREZPLAČNO
Brezplačne storitve
Preizkusite portal TFL
E-dnevnik Lex-Novice
E-tednik TFL Glasnik
Dodatni članki