STA novice / Vlada imenovala pogajalsko skupino za pogajanja s Policijskim sindikatom Slovenije
sreda, 11.3.2026
Ljubljana, 11. marca (STA) - Vlada se je na dopisni seji seznanila z napovedjo stavke Policijskega sindikata Slovenije in imenovala vladno pogajalsko skupino. Stavka je po navedbah vlade preuranjena in nepotrebna, saj da je vlada "nedvomno izkazala interes za ustrezno ureditev kariernega sistema" in vseh drugih vprašanj sindikata ter ureditev statusa policistov.
Kot so danes po seji vlade sporočili iz Urada vlade za komuniciranje, pogajanja za sklenitev aneksa h kolektivni pogodbi za dejavnost javni red in varnost s sindikati še tečejo, zato vlada predlaga, da sindikat svoje interese uveljavlja v pogajanjih za sklenitev aneksa.
Predlagajo tudi, da jih sindikat uveljavi v pogovorih za sklenitev dogovora, ki ga želijo skleniti na podlagi aneksa h kolektivni pogodbi za državno upravo, uprave pravosodnih organov in uprave samoupravnih lokalnih skupnosti.
Vladno pogajalsko skupino bo vodil minister za notranje zadeve Branko Zlobko. Sestavlja jo še več članov ministrstva za notranje zadeve ter po en član z ministrstva za javno upravo in ministrstva za finance, so še dodali v sporočilu za javnost.
Policijski sindikat Slovenije, ki bo v četrtek pred vlado začel stavko, zahteva predvsem sklenitev aneksa h kolektivni pogodbi za javni red in varnost, o čemer se z vlado pogajajo že dlje časa. V tarifnem delu si želijo ustrezne uvrstitve delovnih mest karierne lestvice v plačne razrede, v normativnem delu pa med drugim ureditev izmenskega dela, nadurnega dela, odmorov, pravice do odklopa, starševskega varstva in zavarovanja odškodninske odgovornosti delodajalca.
Zavzemajo pa tudi se za določitev meril in kriterijev za izplačevanje delovne uspešnosti v policiji. Prav tako zahtevajo bolj ustrezno ureditev letnih dopustov ter sklenitev aneksa k dogovoru o merilih in kriterijih za plačilo povečanega obsega dela in posebnih obremenitev.
Zadnje novice
-
Evropski parlament obsodil sankcije ZDA proti ICC in pozval k ukrepanju
11.3.2026 -
Evropski parlament za odpravo razlik med spoloma pri plačah in pokojninah
11.3.2026 -
Brezigar za STA: Dolgotrajno iskanje novega evropskega tožilca lahko oteži pregon kaznivih dejanj v škodo EU
11.3.2026 -
Pridobljene pravice žensk je treba po mnenju strokovnjakinj ohraniti
11.3.2026 -
Na ministrstvu zagovarjajo pripravo državnega prostorskega načrta za Jek 2
11.3.2026 -
Prek SID banke podjetjem in občinam za 280 milijonov evrov ugodnih virov
11.3.2026 -
Slovenska policija del obsežne mednarodne akcije proti okoljskemu kriminalu
11.3.2026 -
Vlada imenovala pogajalsko skupino za pogajanja s Policijskim sindikatom Slovenije
11.3.2026 -
Veljati je začela novela zakona o organiziranosti in delu v policiji
11.3.2026 -
V veljavi novi zakon o udeležbi delavcev pri dobičku
11.3.2026 -
Veljati začel prvi sistemski zakon na področju zdravstvene nege in babištva
11.3.2026 -
Voditelji 21 članic EU za usklajeno ukrepanje za zajezitev cen energentov
10.3.2026