×

Pravilnik o elektromagnetni združljivosti (EMC)

3. člen
(zahteve za elektromagnetno združljivost)
(1)
Električne naprave se lahko dajo na trg ali uporabljajo, če so grajene, postavljene in vzdrževane v skladu s predpisi in uporabljene v namen, za katerega so bile izdelane.
(2)
Največje elektromagnetne motnje, ki jih povzročajo električne naprave, ne smejo motiti v Prilogi II naštetih osnovnih skupin električnih naprav.
(3)
Za električne naprave, ki so izdelane v skladu s harmoniziranimi standardi, se šteje, da izpolnjujejo predpisne zahteve.
(4)
Električne naprave za katere harmonizirani standardi ne obstajajo oziroma električne naprave pri katerih je dobavitelj harmonizirane standarde upošteval le deloma ali jih ni upošteval, izpolnjujejo predpisane zahteve, če dobavitelj ravna v skladu z drugim odstavkom 4. člena tega pravilnika.
(5)
Električne naprave namenjene za radijski prenos izpolnjujejo predpisane zahteve, če dobavitelj pridobi certifikat EC o preiskusu tipa, kot je določeno v tretjem odstavku 4. člena tega pravilnika.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window