×

Pravila sistema izmenjave informacij o zadolženosti fizičnih oseb – SISBON

(1)
Za vključitev in dostop do SISBON morajo člani in vključeni dajalci kreditov z Banko Slovenije skleniti pogodbo in izpolniti naslednje pogoje:
(2)
Pregled iz tretje alineje prejšnjega odstavka opravi Banka Slovenije pred vključitvijo člana oziroma vključenega dajalca kreditov v produkcijsko okolje SISBON. Vsebina pregleda obsega najmanj pregled:
(3)
Ko Banka Slovenije ugotovi ustrezno pripravljenost člana oziroma vključenega dajalca kreditov na uporabo SISBON, člana oziroma vključenega dajalca kreditov obvesti o izpolnitvi pogojev za vključitev v produkcijsko okolje SISBON.
(4)
Član oziroma vključeni dajalec kreditov mora najkasneje v roku enega meseca po obvestilu iz prejšnjega odstavka izvesti inicialno poročanje podatkov v produkcijsko okolje SISBON. Pri članu oziroma vključenemu dajalcu kreditov, ki v predpisanem roku ne izvede inicialnega poročanja, se izvede ponovni pregled v skladu z drugim odstavkom tega člena. Stroški vsakokratnega pregleda se obračunajo v skladu z vsakokrat veljavno Tarifo sistema izmenjave informacij.
(5)
Član oziroma vključeni dajalec kreditov Banko Slovenije takoj obvesti o vseh zadevah in okoliščinah, ki bi lahko vplivale na njegovo izpolnjevanje pogojev glede članstva oziroma dostopa do SISBON.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window