×

Zakon o investicijskih skladih in družbah za upravljanje (ZISDU)

93. člen
Naložbe
Investicijski sklad sme naložiti zbrana sredstva pod pogoji, določenimi v tem zakonu:
(2)
Investicijski sklad ne sme imeti sredstev v drugačni obliki kot v obliki naložb v tržne vrednostne papirje v skladu s tem zakonom.
(3)
Ne glede na določbo drugega odstavka tega člena so dopustne tudi naslednje oblike sredstev investicijskih skladov:
(4)
Naložbe investicijskega sklada v bančne denarne depozite in netržne vrednostne papirje ne smejo skupno presegati 25% vseh sredstev vzajemnega sklada oziroma 40% vseh sredstev investicijske družbe.
(5)
Ne glede na določbo drugega odstavka tega člena lahko agencija predpiše, da so dopustne tudi druge oblike finančnih naložb, ki so glede likvidnosti in drugih lastnosti primerljive z naložbami v vrednostne papirje. V takšnem primeru določi agencija tudi največji dopustni obseg naložb investicijskega sklada v posamezne druge oblike finančnih naložb.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window