×

3. člen

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o sežiganju odpadkov

Uradni list RS 81-3971/2002 objava 20. 9. 2002

Veljavnost
velja od 5. 10. 2002 stanje na dan28. 8. 2026
Oznake
SOP2002-01-3971
Sprejel
Ministrstva
Besedilo 28. člena se spremeni tako, da se glasi:
“Nova ali rekonstruirana nepremična sežigalnica ali naprava za sosežig, za katero je skladno s predpisi treba pridobiti dovoljenje za poseg v prostor, mora za pridobitev tega dovoljenja izpolnjevati naslednje pogoje:
emisija snovi in energije v vode, zrak in tla ne sme presegati predpisanih mejnih vrednosti,
-
postopki in metode sežiganja odpadkov ne smejo povzročati čezmernih obremenitev okolja in negativnih vplivov na krajino,
-
izpolnjene morajo biti predpisane gradbene in druge tehnične zahteve,
-
s sežiganjem odpadkov pridobljena toplota mora biti uporabljena za soproizvodnjo elektrike in toplote, proizvodnjo pare, daljinsko ogrevanje ali drugače učinkovito uporabljena,
-
zagotovljeni morajo biti ukrepi za zmanjšanje količine ostankov sežiganja odpadkov in njihove škodljivosti in njihovo predelavo, če to omogoča uporaba najboljših v praksi uspešno preizkušenih in na trgu dostopnih tehnologij in postopkov ob razumno višjih stroških,
-
zagotovljeno mora biti odstranjevanje ostankov sežiganja, ki jih ni možno predelati, skladno s predpisi in
-
zagotovljeni morajo biti ukrepi varstva pred nenadzorovanimi dogodki in za primer ekološke nesreče.
Nova nepremična sežigalnica ali naprava za sosežig, za katero skladno s predpisi ni treba pridobiti dovoljenja za poseg v prostor, mora pogoje iz prejšnjega odstavka izpolnjevati za pridobitev dovoljenja za sežiganje.
Določba prejšnjega odstavka velja tudi za sežigalnico ali napravo za sosežig, kjer se sežigajo ali sosežigajo nenevarni odpadki, pa se začnejo v njej sežigati ali sosežigati nevarni odpadki iz 4. člena tega pravilnika.
Za premično sežigalnico ali napravo za sosežig mora upravljalec skladno z zakonom o varstvu okolja pridobiti dovoljenje ministra, pristojnega za varstvo okolja, za uporabo premične naprave za varstvo okolja. Za pridobitev dovoljenja iz prejšnjega stavka mora premična sežigalnica ali naprava za sosežig izpolnjevati pogoje iz prvega odstavka tega člena.
Oseba, ki razpolaga s premično sežigalnico ali napravo za sosežig, za katero je izdano dovoljenje iz prejšnjega odstavka, priloži to dovoljenje vlogi za dovoljenje za sežiganje namesto strokovne ocene o vplivih obratovanja premične naprave na okolje kot je določeno v predpisu, ki ureja ravnanje z odpadki.“.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window