×

Zakon o združenem delu (ZZD)

Ta vsebina je neaktualna
V dohodku temeljne organizacije se posebej ugotavlja del, ki je rezultat dela v izjemno ugodnih naravnih pogojih, ki je rezultat izjemnih ugodnosti na trgu ali je rezultat drugih izjemnih ugodnosti pri njegovem ustvarjanju (v nadaljnjem besedilu: del dohodka, ki je rezultat izjemnih ugodnosti), za njegov z zakonom ali s samoupravnim sporazumom o združitvi določen namen.
Del dohodka, ki je rezultat izjemnih ugodnosti, se ugotavlja po osnovah in merilih, določenih v samoupravnem sporazumu oziroma zakonu.
V dohodku temeljne organizacije se posebej ugotavljajo tudi sredstva, ki jih je temeljna organizacija dobila na podlagi razvojne premije ali na drugi z zakonom predpisani podlagi za določene namene.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window