×

Pravilnik o emisiji hrupa strojev, ki se uporabljajo na prostem

(1)
Preverjanje proizvoda, ki ga izvaja organ, pristojen za ugotavljanje skladnosti, je postopek, s katerim proizvajalec ali njegov pooblaščeni zastopnik v Republiki Sloveniji zagotavlja in izjavlja, da stroj, za katerega je izdan certifikat o skladnosti iz priloge 5, ki je sestavni del tega pravilnika, izpolnjuje zahteve tega pravilnika.
(2)
Proizvajalec ali njegov pooblaščeni zastopnik v Republiki Sloveniji, ki zagotavlja ugotavljanje skladnosti po postopku preverjanja proizvoda, ki ga izvaja organ, pristojen za ugotavljanje skladnosti, mora opremo označiti z vidno in trajno oznako CE o skladnosti in jo dopolniti s podatki iz 8. člena tega pravilnika, ter sestaviti pisno ES izjavo o skladnosti iz 7. člena tega pravilnika.
(3)
Proizvajalec ali njegov pooblaščeni zastopnik v Republiki Sloveniji, ki zagotavlja ugotavljanje skladnosti po postopku iz prvega odstavka tega člena, mora priglašenemu organu, ki ga izbere sam, posredovati vlogo za ugotavljanje skladnosti proizvoda.
(4)
Vloga iz prejšnjega odstavka mora vsebovati:
(5)
Priglašeni organ mora:
(6)
Kadar stroj izpolnjuje zahteve iz tega pravilnika, mora priglašeni organ prosilcu izdati certifikat o skladnosti iz priloge 5 tega pravilnika.
(7)
Če priglašeni organ zavrne izdajo certifikata o skladnosti, mora navesti podrobne razloge za njegovo zavrnitev.
(8)
Proizvajalec ali njegov pooblaščeni zastopnik v Republiki Sloveniji, ki zagotavlja ugotavljanje skladnosti po postopku iz prvega odstavka tega člena, mora hraniti kopije certifikata o skladnosti skupaj s tehnično dokumentacijo še 10 let od datuma, ko je bil stroj dan na trg.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window