×

Sklep o načinu vrednotenja knjigovodskih postavk vzajemnega pokojninskega sklada

1
Pojasnila iz SRS 24 – Oblike bilance stanja za zunanje poslovno poročanje -, SRS 25 – Oblike izkaza poslovnega izida za zunanje poslovno poročanje -, SRS 31 – Računovodske rešitve v bankah in SRS 38 – Računovodske rešitve v vzajemnih skladih – se uporabljajo tudi v vzajemnih pokojninskih skladih, če v teh pojasnilih ni določeno drugače.
2.
Dnevna vrednost naložbe s stalno donosnostjo se izračuna tako, da se nakupni oziroma tržni nominalni vrednosti naložbe najprej prišteje morebitno pogodbeno prevrednotenje od dneva nakupa, nato pa se ji prištejejo še pogodbeno določene obresti za obdobje od dneva nakupa oziroma zadnjega izplačila obresti do dneva, na katerega se sestavi računovodski izkaz. Pri pogodbeno določenem prevrednotenju z rastjo cen življenjskih potrebščin se za dneve obravnavanega meseca uporablja stopnja, ki je izračunana kot dnevno povprečje rasti cen življenjskih potrebščin zadnjih treh mesecev.
3.
Pri ovrednotenju vrednostnega papirja s ceno na organiziranem trgu se upošteva enotni tečaj organiziranega trga. Vrednostni papirji tujih izdajateljev se vrednotijo po najnižjem nakupnem tečaju na organiziranih trgih, na katerih se z njimi trguje.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window