×

Pravilnik o pogojih za opravljanje dejavnosti agencij za zaposlovanje

6. člen
(delavci, ki opravljajo dejavnost agencije)
(1)
Agencija lahko opravlja dejavnost iz 2. člena tega pravilnika le z osebami, ki so pri njej v delovnem razmerju in imajo najmanj višješolsko izobrazbo ali njej enakovredno raven izobrazbe in najmanj dve leti ustreznih delovnih izkušenj ter so opravile strokovni izpit iz 66.a člena zakona.
(2)
Agencija lahko začne opravljati dejavnost iz drugega člena tega pravilnika tudi z osebami iz prejšnjega odstavka, ki niso opravile strokovnega izpita iz 66.a člena zakona, vendar pa morajo ta izpit opraviti v roku treh mesecev od dneva sklenitve koncesijske pogodbe.
(3)
Ustrezne delovne izkušnje so, zlasti delo na kadrovskem področju in izobraževanju ter drugo delo na področju zaposlovanja, kakor je pedagoško, andragoško, psihološko in podobno delo.
(4)
Administrativno-tehnično osebje lahko opravlja le pomožne naloge in ne sme samostojno izvajati dejavnosti iz 2. člena tega pravilnika.
(5)
Agencija mora imeti na vsaki lokaciji, kjer izvaja dejavnost, zaposlenega vsaj enega delavca, ki izpolnjuje pogoje po tem pravilniku.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window