Pri podelitvi koncesij na podlagi javnega razpisa iz 42. člena uredbe lahko koncesijo pridobi tudi oseba, ki se je prijavila na javni razpis, pa ne izpolnjuje pogojev iz 1. ali 2. točke 10. člena uredbe, če se na javni razpis ni prijavila oseba, ki te pogoje izpolnjuje.
Oseba, ki je koncesijo pridobila na način iz prejšnjega odstavka, mora predpisane pogoje iz 1. in 2. točke 10. člena uredbe izpolniti v rokih iz 17. člena te uredbe.
Če koncesionar za posamezno dimnikarsko območje v rokih iz 17. člena te uredbe ne izpolni predpisanih pogojev, vlada izda odločbo, s katero mu odvzame koncesijo za to dimnikarsko območje.
V koncesijski pogodbi se podrobneje določi način izpolnitve pogojev in posledice v primeru, da koncesionar v zahtevanem roku pogojev ne izpolni.