Portal TFL

TFL Vsebine / Odločbe Višjih sodišč

VSL Sklep V Cp 667/2026 - lastnoročni podpis - izvirnost podpisa - skeniranje - fotokopiranje - nepopolna pritožba - pomanjkljivost, ki se je ne da odpraviti

SODIŠČE
Višje sodišče v Ljubljani
ODDELEK (*)
Civilni oddelek
DATUM ODLOČBE (*)
16.4.2026
OPRAVILNA ŠTEVILKA
VSL Sklep V Cp 667/2026
INTERNA OZNAKA (*)
VSL00092915
SENAT, SODNIK
Barbka Močivnik Škedelj
SIMILARDOCS
INSTITUT VSRS
lastnoročni podpis - izvirnost podpisa - skeniranje - fotokopiranje - nepopolna pritožba - pomanjkljivost, ki se je ne da odpraviti
PODROČJE VSRS
CIVILNO PROCESNO PRAVO
IZREK

Pritožba se zavrže.

JEDRO

Tožnikov podpis na predloženi pritožbi ni fizično izpisan, temveč je skeniran in na pritožbo le natisnjen. Tak podpis po prej citirani zakonski določbi in tudi po obširni in usklajeni sodni praksi, ki ne dopušča fotokopiranega ali skeniranega podpisa, ne izpolnjuje zahteve po izvirnosti podpisa. Pritožba je posledično nepodpisana in nepopolna, te pomanjkljivosti pa ni mogoče odpraviti.

Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.

Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.

PRIJAVA

Ste pozabili geslo?
ŠE NISTE UPORABNIK PORTALA TFL?

Dobra novice! Portal TFL je za nove uporabnike pripravil poseben brezplačen dostop do vsebin portala Tax-FinLex, da ga lahko preizkusite. Brezplačna registracija vam omogoča:

  • Vpogled v 7 dokumentov
  • Prejemanje e-dnevnika Lex-Novice
  • Prejemanje e-tednika TFL Glasnik