×

Zakon o podjetjih (ZPod)

V skupščini podjetja v mešani lastnini imajo lastniki glasovalno pravico v sorazmerju z višino vloženega kapitala, če s statutom oziroma pravili ni drugače določeno.
Če je v celotnem kapitalu podjetja iz prvega odstavka tega člena tudi delež družbenega kapitala, imajo glasovalno pravico v skupščini tudi predstavniki družbenega kapitala, ki so lahko delavci tega podjetja in osebe - strokovnjaki zunaj podjetja, v sorazmerju z deležem družbenega kapitala v celotnem kapitalu, če s statutom oziroma pravili ni drugače določeno.
Način izvolitve, dela in odločanja v skupščini ureja statut oziroma pravila.
Sklepi skupščine se sprejemajo z večino glasov navzočih članov, če s statutom oziroma pravili ni drugače določeno.
S statutom oziroma pravili se lahko določi, da skupščina odloča tudi, ne da bi bila sklepčna, v nadaljevanju seje po poteku določenega časa.
Sklepčnost za delo skupščine se določi s statutom oziroma pravili.
Predstavnik delavskega sveta sodeluje pri delu skupščine in jo seznanja s stališči delavskega sveta do vprašanj, o katerih se odloča, če je delavski svet sprejel stališče do njih.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window