×

Sklep o podrobnejših navodilih za vrednotenje zavarovalno-tehničnih rezervacij

57. člen
(preizkusi točnosti, zanesljivosti in skladnosti s podatki s finančnih trgov)
(1)
Če zavarovalnice uporabijo generator ekonomskega scenarija za stohastično modeliranje zavarovalno-tehničnih rezervacij, morajo biti sposobne dokazati, da je generator ekonomskega scenarija točen, zanesljiv in skladen s podatki s finančnih trgov.
(2)
Zavarovalnice ocenijo točnost generatorja ekonomskega scenarija vsaj z analizo napak po metodi Monte Carlo.
(3)
Za dokazovanje zanesljivosti generatorja ekonomskega scenarija zavarovalnice preizkusijo občutljivost vrednotenja nekaterih značilnih obveznosti na spremembe nekaterih parametrov pri procesu kalibracije.
(4)
Za dokazovanje skladnosti generatorja ekonomskega scenarija s podatki s finančnih trgov je treba na vrsti scenarijev, ki jih je ustvaril generator ekonomskega scenarija, uporabljen za vrednotenje zavarovalnih in pozavarovalnih obveznosti, izvesti vsaj nekatere od spodaj navedenih preizkusov:
(5)
Zavarovalnice zagotovijo, da se preizkusi točnosti, zanesljivosti in skladnosti s podatki izvajajo redno in vsaj na letni ravni.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window