×

Pravilnik o določanju cen zdravil za uporabo v humani medicini

(1)
Cene zdravil na debelo določene na podlagi 5., 6., 7. oziroma 11. člena Pravilnika o cenah zdravil za uporabo v humani medicini (Uradni list RS, št. 6/07) so najvišje dovoljene cene zdravil na dan uveljavitve tega pravilnika.
(2)
Cene zdravil na debelo, določene na podlagi 13. člena pravilnika iz prejšnjega odstavka so izredne višje dovoljene cene zdravil na dan uveljavitve tega pravilnika. Če soglasje ni bilo izdano in se zdravilo trži po predlagani ceni, veljavnost teh cen preneha z izdajo odločbe na podlagi vloge, ki jo zavezanec vloži v obdobju od 15. oktobra do vključno 17. novembra 2008.
(3)
Za določitev najvišje dovoljene cene zdravil po tem pravilniku morajo zavezanci vložiti vlogo v skladu z 10., 11., 12., 14. oziroma 15. členom tega pravilnika v obdobju od 15. oktobra do vključno 17. novembra 2008.
(4)
Vloge za določitev cen zdravil in vloge za soglasje k prekoračitvi meril za oblikovanje cen zdravil, ki so bile vložene pred uveljavitvijo tega pravilnika, se zaključijo po določbah pravilnika iz prvega odstavka tega člena. Cene zdravil se v teh postopkih določijo kot najvišje dovoljene cene zdravil oziroma kot izredne višje dovoljene cene zdravil.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window