Akt o nasledstvu sporazumov nekdanje Jugoslavije s Kraljevino Španijo, ki naj ostanejo v veljavi med Republiko Slovenijo in Kraljevino Španijo (BESNSNJ)

OBJAVLJENO V: Uradni list RS (mednarodne) 2-2/1996, stran 5 DATUM OBJAVE: 12.2.1996

RS (mednarodne) 2-2/1996

2. Akt o nasledstvu sporazumov nekdanje Jugoslavije s Kraljevino Španijo, ki naj ostanejo v veljavi med Republiko Slovenijo in Kraljevino Španijo (BESNSNJ)
A K T     O     N A S L E D S T V U     S P O R A Z U M O V
NEKDANJE JUGOSLAVIJE S KRALJEVINO ŠPANIJO, KI NAJ OSTANEJO V VELJAVI MED REPUBLIKO SLOVENIJO IN KRALJEVINO ŠPANIJO (BESNSNJ)Na podlagi 3. člena Ustavnega zakona za izvedbo Temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije v zvezi z določbami 1. člena Ustavnega zakona za izvedbo Ustave Republike Slovenije, Državni zbor Republike Slovenije odloča, da se notificira nasledstvo Republike Slovenije glede naslednjih mednarodnih pogodb, ki jih je s Španijo sklenila nekdanja Jugoslavija in ki naj ostanejo v veljavi med Republiko Slovenijo in Kraljevino Španijo.
1. Sporazum med Vlado SFRJ in Vlado Kraljevine Španije o znanstvenem in tehničnem sodelovanju, Beograd, 3. 3. 1978;
objavljen v Uradnem listu SFRJ – Mednarodne pogodbe, št. 7/79.
2. Sporazum o odpravi vizumov med Vlado SFRJ in Vlado Kraljevine Španije, Beograd (sklenjen z izmenjavo pisem), 3. 3. 1978;
objavljen v Uradnem listu SFRJ – Mednarodne pogodbe, št. 5/80.