×

Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o investicijskih skladih in družbah za upravljanje (ZISDU-3C)

»499.b člen
(izjeme v zvezi z razkritji)
(1)
Ne glede na prejšnji člen Agencija po uradni dolžnosti ali na podlagi ugovora v primerih, ko bi objava identitete pravne osebe ali osebnih podatkov fizične osebe iz 1. točke tretjega odstavka prejšnjega člena, glede na okoliščine posamičnega primera, predstavljala nesorazmeren ukrep glede na posledice objave, ali pa bi objava podatkov iz tretjega odstavka prejšnjega člena ogrozila stabilnost finančnih trgov ali izvedbo predkazenskega ali kazenskega postopka, pri čemer je Agencija, če je s predkazenskim ali kazenskim postopkom seznanjena, dolžna predhodno pridobiti in upoštevati mnenje državnega tožilstva, hkrati z izdajo odločbe, s katero izreče ukrep nadzora, odloči tudi, da se:
(2)
Agencija lahko v primeru razlogov iz 1. točke prejšnjega odstavka odloči tudi, da se objava identitete kršitelja začasno zadrži ter navede rok za zadržanje objave, če je mogoče pričakovati, da bodo v razumnem roku razlogi za zadržanje objave prenehali obstajati.
(3)
Če Agencija ob izdaji odločbe ne ugotovi razlogov iz prvega odstavka tega člena, v odločbi o izrečenih ukrepih nadzora, izdani na podlagi tega zakona, kršitelja opozori, da bodo informacije o izrečenih ukrepih in sankcijah ter o kršitelju javno objavljene na spletni strani Agencije v skladu s prejšnjim členom, in ga pouči, da mora v primeru obstoja razlogov iz prvega odstavka tega člena te razloge navesti v ugovoru, ki se vloži v roku, ki je v skladu s tem zakonom določen za vložitev pravnega sredstva zoper odločbo o ukrepu nadzora.
(4)
Agencija odloči o ugovoru iz prejšnjega odstavka z odločbo.
(5)
Če na podlagi ugovora kršitelja Agencija ugotovi, da so podani razlogi iz prvega odstavka tega člena, v odločbi, s katero ugodi ugovoru, odloči, da se identiteta kršitelja ne objavi, ali da se objava identitete kršitelja začasno zadrži, in navede rok za zadržanje objave, ali da se ukrep nadzora ali sankcije zaradi prekrška ne objavi.
(6)
Zoper odločbo, s katero Agencija zavrne ugovor ali odloči, da se objava identitete kršitelja začasno zadrži, lahko kršitelj vloži zahtevo za sodno varstvo pod pogoji, določenimi v ZTFI-1.
(7)
Ne glede na peti odstavek prejšnjega člena lahko Agencija na podlagi zahteve kršitelja, ki je fizična oseba, odloči, da se informacije o identiteti kršitelja po objavi na spletni strani Agencije umaknejo pred potekom petih let. Za zahtevo kršitelja se uporabljajo določbe tega člena o ugovoru iz tretjega do šestega odstavka tega člena.
(8)
Agencija obvešča ESMA o ukrepih nadzora ali sankcijah zaradi prekrška, ki na podlagi 3. točke prvega odstavka tega člena niso bile objavljene.«.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window