2514. Pravilnik o štipendiranju državnih tožilcev
Na podlagi drugega odstavka 59. člena Zakona o državnem tožilstvu (Uradni list RS, št. 58/11, 21/12 – ZDU-1F in 47/12) izdaja minister za notranje zadeve
P R A V I L N I K
o štipendiranju državnih tožilcev
S tem pravilnikom se določajo postopek in pogoji za podeljevanje štipendij državnim tožilcem (v nadaljnjem besedilu: kandidat) za podiplomski študij ter za specialistični študij v državi ali v tujini oziroma za strokovno usposabljanje na strokovnem področju (v nadaljnjem besedilu: študij), ki je povezano z delom državnega tožilca.
Ministrstvo, pristojno za državno tožilstvo (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo), vsako leto glede na finančne zmožnosti določi obseg sredstev za štipendije, okvirno število štipendij, ki jih bo razpisalo, in najvišji mogoči znesek, ki ga bo dodelilo kot štipendijo.
Razpisana štipendija se kandidatu podeli z namenom, da se z njo delno ali v celoti pokrijejo stroški študija. Stroški študija po tem pravilniku so šolnina, stroški za nakup strokovne literature za študij ter morebitni stroški bivanja, ki nastanejo zaradi študija.
POSTOPEK IN POGOJI ZA PODELJEVANJE ŠTIPENDIJ
(1)
Ministrstvo objavi razpis za podelitev štipendij v Uradnem listu Republike Slovenije.
(2)
Razpis vsebuje naslednje podatke:
–
okvirno število razpisanih štipendij in najvišji znesek, ki ga bo ministrstvo dodelilo kot štipendijo;
–
obseg sredstev, namenjenih za štipendije;
–
podatke o tem, kaj mora v skladu iz 5. člena tega pravilnika vsebovati prijava;
(3)
Rok za prijavo ne sme biti krajši od petnajst dni.
(1)
Prijava na razpis mora vsebovati:
–
osebne podatke kandidata (osebno ime, datum in kraj rojstva, naslov stalnega ali začasnega prebivališča) z življenjepisom, državnotožilski naziv in državnotožilski položaj kandidata ter državno tožilstvo, pri katerem kandidat opravlja državnotožilsko službo;
–
podatek o času opravljanja državnotožilske službe;
–
študijski program, iz katerega so razvidni vsebina, izvajalec, študijski načrt in šolnina za študij, za katerega kandidat želi pridobiti štipendijo;
–
specifikacijo vseh stroškov študija glede na študijski program in predlog za višino štipendije;
–
dokazilo o vpisu na študij;