petek, 12.11.2021
Bruselj, 12. novembra (STA) - Evropska komisija se je danes odločila, da proti Sloveniji začne postopek za ugotavljanje kršitev zaradi nepravilnega prenosa nekaterih elementov pravil EU o boju proti terorizmu. Slovenija ima sedaj na voljo dva meseca, da se odzove na uradni opomin komisije.
Pravila vključujejo določbe za inkriminacijo in sankcioniranje s terorizmom povezanih kaznivih dejanj, kot so potovanje v tujino z namenom storitve terorističnega kaznivega dejanja, vrnitev na ozemlje EU ali potovanje znotraj EU za take dejavnosti, usposabljanje za terorizem in financiranje terorizma.
Pravila zajemajo tudi posebne določbe, ki žrtvam terorizma zagotavljajo dostop do zanesljivih informacij ter strokovnih in specialističnih služb za podporo, in sicer takoj po napadu in kolikor časa je to potrebno. So pomemben del agende EU za boj proti terorizmu, so navedli pri Evropski komisiji.
Ob Sloveniji je komisija postopek v tej zadevi sprožila še proti Madžarski, Latviji, Romuniji, Švedski in Slovaški.
Države članice so morale pravila v nacionalno zakonodajo prenesti do 8. septembra 2018. Države imajo zdaj na voljo dva meseca za odgovor na argumente komisije, sicer jim lahko ta pošlje obrazloženo mnenje.
Evropska komisija je sicer danes objavila redni sveženj odločitev o postopkih zoper države članice, ki niso izpolnile obveznosti iz prava EU.
Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja
Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija
T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si
PONUDBA
Predstavitev portala
Zakonodaja
Sodna praksa
Strokovne publikacije
Komentarji zakonov
Zgledi knjiženj
Priročniki
Obveščanja o zakonodajnih novostih
TFL AI
TFL IZOBRAŽEVANJA
TFL SVETOVANJE
TFL BREZPLAČNO
Brezplačne storitve
Preizkusite portal TFL
E-dnevnik Lex-Novice
E-tednik TFL Glasnik
Dodatni članki