IZREK
I. Pritožbi zagovornika obtoženega A. A. se ugodi in se izpodbijana sodba spremeni tako, da se
obtoženi A. A.
iz razloga po 358. členu ZKP
oprosti obtožbe,
da je zlorabil svoj položaj in tako pripravil osebo istega spola, ki mu je bila podrejena, da stori in trpi drugo spolno dejanje,
s tem, da je v počitniški hiši na planini H., kamor je B. B. povabil na dopust, odmik na samo, namenjen duhovni obnovi, molitvam in pogovorom in razmišljanju, izkoristil stisko B. B. in njegovo vero ter zaupanje v njega kot duhovnika, bivšega duhovnega vodjo na gimnaziji in zaupnika, tako da mu je 20. 8. 2012 pripovedoval o svoji nočni erekciji in izlivu semena, da je 21. 8. in 23. 8. 2012 prosil B. B., da ga je masiral po hrbtu, nogah ter po zadnjici, pri čemer je bil A. A. popolnoma gol ter B. B. pri tem dejal, naj se ne ustraši, če se bo pri masiranju zadnjice dotaknil ..., po masaži pa mu je rekel, da bo vse to tam gor ostalo, da je to sveto, in da upa, da je to med njima, ter da mu res zaupa, in mu kasneje v pogovoru tudi povedal, da mu masaža ni bila tako pomembna zaradi sprostitve bolečih mišic, ampak kot vzburjenje, še posebej, ker ga je masiral on, oseba moškega spola, do katerega čuti spolno privlačnost ter rekel, da se čudi, da ... in da ni doživel izlitja semena, čeprav se je pogovarjal z oškodovancem, po pogovoru ga je še vedno gol na lastno pobudo objel, v noči na 24. 8. 2012 pa se je gol ulegel k njemu, ga objel ter ..., zaradi takega ravnanja A. A. pa je bil B. B. po prihodu domov vidno prizadet, žalosten in zagrenjen,
s čimer naj bi storil kaznivo dejanje kršitve spolne nedotakljivosti z zlorabo položaja po prvem odstavku 174. člena KZ-1.
II. Na podlagi tretjega odstavka 105. člena ZKP se oškodovanec B. B. s premoženjskopravnim zahtevkom v višini 21.000,00 EUR napoti na pravdo.
III. Na podlagi prvega odstavka 96. člena ZKP obremenjujejo stroški kazenskega postopka iz 1. do 5. točke drugega odstavka 92. člena ZKP, potrebni izdatki obtoženca ter potrebni izdatki in nagrada njegovega zagovornika, proračun.
JEDRO
Duhovniški poklic vsekakor pri vernikih vzbuja ugled, spoštovanje, tudi zaupanje, vendar pa takšen odnos vernikov do duhovnikov sam po sebi ne izkazuje podrejenega položaja vernikov, oziroma nadrejenega položaja duhovnika, temveč morajo za takšen zaključek obstajati konkretne okoliščine, ki tak odnos podrejenosti in nadrejenosti dejansko in določno potrjujejo. Zato je potrebno vprašanje, ali je bila ta okoliščina v konkretnem odnosu med obtožencem in oškodovancem izkazana, presojati tudi z vidika njunega poznanstva, srečevanja in medsebojnega odnosa pred skupnim dopustom.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.