IZREK
Ob delni ugoditvi pritožbi okrožnega državnega tožilca in po uradni dolžnosti se sodba sodišča prve stopnje spremeni:
1. v odločbi o kazni tako, da se po I. odstavku 53. člena Kazenskega zakonika prekliče pogojna obsodba, izrečena v pravnomočni sodbi Okrožnega sodišča v Celju z dne 27.8.1999, opr. št. K 49/97-40; z upoštevanjem kazni 10 (deset) mesecev zapora iz preklicane pogojne obsodbe in posameznih kazni, določenih v izpodbijani sodbi, se enotna kazen zviša na 2 (dve) leti zapora.
3. v prostoreku tako, da se obtožba zoper M. K., da naj bi z udeležbo pri izvršitvi skupaj s sedaj že pokojnim sostorilcem, druge osebe hudo žalil,z njimi grdo ravnal ter jim delal nasilje s tem, da sta oba dne 14.11.1994 v Celju: a) najprej ob 16.30 uri skupaj prišla v gostinski lokal "Daj dam" v O. u. in tam natakarico K.Ž. žalila z izrazi:prasica, ustrelila te bova, ker si kriva, da je brat v zaporu", goste v lokalu sta pozivala, naj odidejo, ker sta določila zapiralni čas od 18.00 uri, ter lahko izpraznita vsako gostilno,kdaj hočeta,istočasno pa s pestmi udarjala po točilnem pultu b) ob 17.30 uri pa sta z nasiljem nadaljevala v lokalu "S." v O. u., saj sta že ob vstopu zakričala"vsi ven, golazen" nato vrgla kozarec, poln pijače v okna,kjer se je razbila šipa, M. K. pa je sunil Š. L., ki se ga je prijel, da sta oba padla po tleh, pri čemer je L. utrpel udarnino nosu, F. M. pa sta nagnala iz lokala z brcami, natakarici M. S. pa je M.K., ko ju je skušala pomiriti, grozil,da bo obračunal tudi z njo, če ne bo tiho. S takšnim obnašanjem je M. K. skupaj s sostorilcem v obeh lokalih povzročil prestrašenost in zgražanje pri gostih v lokalu, saj so se v obeh lokalih vsi gostje umaknili in odšli in o njunem razgrajanju obvestili policijo, s čemer naj bi obdolženi M. K. v sostorilstvu storil dve kaznivi dejanji nasilništa po II. in I. odstavku 299. člena Kazenskega zakonika v zvezi s členom 25 Kazenskega zakonika. po 4. točki 357. člena Zakona o kazenskem postopku zavrne.
Obdolženi M. K. se oprosti plačila stroškov pritožbenega postopka.
JEDRO
Če je do absolutnega zastaranja kazenskega pregona prišlo že v postopku s pritožbo, ko zadeva še ni bila odstopljena sodišču 2. stopnje zaradi odločitve o pritožbi, je dolžno sodišče 2. stopnje izdati zavrnilno sodbo po uradni dolžnosti, ker ni več upravičeno odločati o utemeljenosti pritožbe.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.