IZREK
I. Pritožba tožeče stranke se zavrne in se sodba sodišča prve stopnje v izpodbijanem delu, to je v točki I in III potrdi, pritožbi toženih strank se ugodi in se sodba sodišča prve stopnje v točki II spremeni tako, da se glasi: “Zavrne se tožbeni zahtevek, ki se glasi: A. Ugotovi se, da 1/2 celote parc št. 262/0 k.o. ..., ID 958... in parc. št. 268/0 k.o. ..., ID 129..., z na teh parcelah stoječimi gradbenimi objekti ne spada v zapuščino po pokojni F. R., umrli 19. 2. 2013, nazadnje stanujoči V., kar so toženci A.A., B.B. in M. M., dolžni priznati. B. Ugotovi se, da je tožnik C.C., EMŠO: ... kot sin in oporočni dedič po pokojni Š. O., nazadnje stanujoči V., umrli 14. 1. 2013, solastnik do 1/2 celote parc. št. 262/0 k.o. ..., ID 958... in parc. št. 268/0 k.o. ..., ID 129..., z na teh parcelah stoječih gradbenih objektov, kar so toženci A.A., B.B. in M. R., dolžni priznati. C. Ugotovi se, da je tožnik C.C. solastnik do 1/2 celote parc. št. 262/0 k.o. ..., ID 958... in parc. št. 268/0 k.o. ..., ID 129..., z na teh parcelah stoječih gradbenih objektov, kar je tožena stranka K. R. dolžan priznati.”
II. Tožeča stranka je dolžna nerazdelno I., II. in IV. toženim strankam povrniti njihove pravdne stroške v znesku 1.699,49 EUR, z zakonskimi zamudnimi obrestmi, ki tečejo od datuma vročitve sodbe sodišča druge stopnje, do plačila, pod izvršbo.
III. Tožeča stranka sama krije svoje pritožbene stroške, mora pa I., II. in IV. toženim strankam povrniti njihove pritožbene stroške v znesku 1.053,80 EUR v roku 15 dni od prejema sodbe sodišča druge stopnje, v primeru zamude pa z zakonskimi zamudnimi obrestmi, ki pričnejo teči po preteku tako določenega paricijskega roka.
JEDRO
Tožeča stranka ne more na podlagi navedb o priposestvovanju s tožbo zahtevati spremembe že pravnomočnega sklepa o dedovanju.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.