Pravilnik o postopku, po katerem pooblaščene uradne osebe carinske službe ustavljajo prevozna sredstva v cestnem in vodnem prometu

OBJAVLJENO V: Uradni list RS 76-3986/2001, stran 7891 DATUM OBJAVE: 28.9.2001

VELJAVNOST: od 13.10.2001 do 11.4.2014 / UPORABA: od 13.10.2001 do 31.7.2015

RS 76-3986/2001

Verzija 4 / 4

Čistopis se uporablja od 1.8.2015 do nadaljnjega. Status čistopisa na današnji dan, 14.2.2026: NEAKTUALEN.

Časovnica

Na današnji dan, 14.2.2026 je:

  • ČISTOPIS
  • NEAKTUALEN
  • UPORABA ČISTOPISA
  • OD 1.8.2015
    DO nadaljnjega
Format datuma: dan pika mesec pika leto, na primer 20.10.2025
  •  
  • Vplivi
  • Čistopisi
rev
fwd
3986. Pravilnik o postopku, po katerem pooblaščene uradne osebe carinske službe ustavljajo prevozna sredstva v cestnem in vodnem prometu
Na podlagi drugega odstavka 27. člena zakona o carinski službi (Uradni list RS, št. 56/99) izdaja minister za finance v soglasju z ministrom, pristojnim za notranje zadeve
P R A V I L N I K
o postopku, po katerem pooblaščene uradne osebe carinske službe ustavljajo prevozna sredstva v cestnem in vodnem prometu

1. člen

Ta pravilnik določa način in postopek, po katerem uniformirani inšpektorji in uniformirani cariniki Carinske uprave Republike Slovenije (v nadaljevanju: cariniki in inšpektorji) zaradi odkrivanja kršitev carinskih, trošarinskih in drugih predpisov, za izvajanje katerih je pristojna carinska služba, ustavljajo prevozna sredstva v cestnem in vodnem prometu na celotnem območju Republike Slovenije.

2. člen

Cariniki in inšpektorji pri ustavljanju prevoznih sredstev uporabljajo posebej označena službena vozila in plovila.
Posebej označena službena vozila so vozila carinske službe, ki imajo na levi in desni zunanji bočni strani vozila viden napis "CARINA" in carinski znak ter napis "CARINA" na pokrovu motorja.
Posebej označena službena plovila so plovila carinske službe, ki imajo na boku plovila viden napis "CARINA" in carinski znak.

Ustavljanje vozil v cestnem prometu

3. člen

 
Za ustavljanje vozil v cestnem prometu cariniki in inšpektorji uporabljajo:

-

lopar brez lastnega vira svetlobe,

-

lopar z lastnim virom svetlobe,

-

ročno svetilko in

-

svetlobno tablo.
Lopar za urejanje prometa brez lastnega vira svetlobe ima obliko kroga z rumeno osnovo in rdečim robom in je prevlečen z odsevno snovjo.