4443. Pravilnik o napredovanju strokovnih delavcev in strokovnih sodelavcev na področju socialnega varstva v nazive
Na podlagi drugega odstavka 99. člena zakona o upravi (Uradni list RS, št. 67/94, 20/95 – odl. US, 29/95 in 80/99) in drugega odstavka 73. člena v zvezi s 74. členom zakona o socialnem varstvu (Uradni list RS, št. 54/92, 56/92, 42/94 – odl. US, 1/99, 41/99, 36/00 in 54/00) izdaja minister za delo, družino in socialne zadeve
P R A V I L N I K
o napredovanju strokovnih delavcev in strokovnih sodelavcev na področju socialnega varstva v nazive
Ta pravilnik določa pogoje in postopek za napredovanje strokovnih delavcev in strokovnih delavk ter strokovnih sodelavcev in strokovnih sodelavk na področju socialnega varstva (v nadaljnjem besedilu: strokovni delavci in strokovni sodelavci) v nazive.
Strokovni delavci in strokovni sodelavci z višješolsko strokovno izobrazbo lahko napredujejo v naziv mentor in v naziv svetovalec, strokovni delavci in strokovni sodelavci z visokošolsko izobrazbo pa v naziv samostojni svetovalec in v naziv višji svetovalec.
Pristojni minister lahko pridobljeni naziv odvzame iz razlogov in po postopku, ki je predpisan s tem pravilnikom.
II. POGOJI ZA NAPREDOVANJE V NAZIV
Strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec, ki ima višješolsko izobrazbo, lahko napreduje v naziv mentor, strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec, ki ima visokošolsko izobrazbo, pa v naziv samostojni svetovalec, če izpolnjuje naslednje pogoje:
-
ima opravljen strokovni izpit,
-
ima najmanj štiri leta delovne dobe na področju socialnega varstva kot strokovni delavec ali strokovni sodelavec z višješolsko oziroma visokošolsko izobrazbo,
-
je z uspešno končanimi programi strokovnega izobraževanja in dodatnimi strokovnimi deli dosegel najmanj 20 točk.
Strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec, ki ima višješolsko izobrazbo, lahko napreduje v naziv svetovalec, če izpolnjuje naslednje pogoje:
-
je imel najmanj štiri leta naziv mentor,
-
je z uspešno končanimi programi strokovnega izobraževanja in dodatnimi strokovnimi deli dosegel najmanj 35 točk.
Strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec, ki ima visokošolsko izobrazbo, lahko napreduje v naziv višji svetovalec, če izpolnjuje naslednje pogoje:
-
je imel najmanj štiri leta naziv samostojni svetovalec,
-
je z uspešno končanimi programi strokovnega izobraževanja in dodatnimi strokovnimi deli dosegel najmanj 35 točk.
Ne glede na druge določbe tega pravilnika mentor oziroma svetovalec napreduje v naziv samostojni svetovalec oziroma višji svetovalec, ko pridobi visokošolsko izobrazbo, in sicer ob prvi redni podelitvi nazivov po tem, ko je oddal vlogo z dokazili.
Naziv samostojni svetovalec pridobi kandidat, ki je zaposlen na delovnem mestu individualni ali skupinski habilitator ter individualni ali skupinski habilitator s specialnimi znanji v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo, če:
-
je bil na področju vzgoje in izobraževanja zaposlen na istovrstnem ali podobnem delovnem mestu za izvajanje prilagojenega programa za predšolske otroke ali posebnega programa vzgoje in izobraževanja za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami ali za izvajanje vzgojnih programov za vzgojo in izobraževanje ali izvajanje dodatne strokovne pomoči v vrtcu oziroma šoli in je že pridobil strokovni naziv mentor ali svetovalec s področja vzgoje in izobraževanja;
-
predloži predlog za prevedbo naziva, ki je v Prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika, z dokazilom o podeljenem strokovnem nazivu mentor ali svetovalec s področja vzgoje in izobraževanja, pogodbo o zaposlitvi za delovno mesto individualni ali skupinski habilitator ter individualni ali skupinski habilitator s specialnimi znanji v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo ter pogodbo o zaposlitvi s področja vzgoje in izobraževanja za izvajanje prilagojenega programa za predšolske otroke ali posebnega programa vzgoje in izobraževanja za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami ali za izvajanje vzgojnih programov za vzgojo in izobraževanje ali izvajanje dodatne strokovne pomoči v vrtcu oziroma šoli.
Strokovnemu delavcu in strokovnemu sodelavcu, zaposlenemu na delovnem mestu individualni ali skupinski habilitator ter individualni ali skupinski habilitator s specialnimi znanji v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo, preveden naziv samostojni svetovalec velja od dneva zaposlitve v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo dalje.
Naziv višji svetovalec pridobi kandidat, ki je zaposlen na delovnem mestu individualni ali skupinski habilitator ter individualni ali skupinski habilitator s specialnimi znanji v javnemu socialno varstvenemu zavodu za usposabljanje, varstvo in delo, če:
-
je bil na področju vzgoje in izobraževanja zaposlen na istovrstnem ali podobnem delovnem mestu za izvajanje prilagojenega programa za predšolske otroke ali posebnega programa vzgoje in izobraževanja za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami ali za izvajanje vzgojnih programov za vzgojo in izobraževanje ali izvajanje dodatne strokovne pomoči v vrtcu oziroma šoli in že pridobil strokovni naziv svetnik ali višji svetnik s področja vzgoje in izobraževanja;
-
predloži predlog za prevedbo naziva iz Priloge 2 tega pravilnika, z dokazilom o podeljenem strokovnem nazivu svetnik ali višji svetnik s področja vzgoje in izobraževanja, pogodbo o zaposlitvi za delovno mesto individualni ali skupinski habilitator ter individualni ali skupinski habilitator s specialnimi znanji v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo ter pogodbo o zaposlitvi s področja vzgoje in izobraževanja za izvajanje prilagojenega programa za predšolske otroke ali posebnega programa vzgoje in izobraževanja za otroke in mladostnike s posebnimi potrebami ali za izvajanje vzgojnih programov za vzgojo in izobraževanje ali izvajanje dodatne strokovne pomoči v vrtcu oziroma šoli.
Strokovnemu delavcu in strokovnemu sodelavcu iz prejšnjega odstavka preveden naziv višji svetovalec velja od dneva zaposlitve v javnem socialno varstvenem zavodu za usposabljanje, delo in varstvo dalje.
Pri vsakem napredovanju v naziv strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec obdrži število plačilnih razredov. V primeru, da bi strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec kljub napredovanju imel nižji količnik, obdrži že pridobljeni količnik.
Posamezni uspešno končani programi strokovnega izobraževanja in opravljena dodatna strokovna dela se za napredovanje v naziv lahko točkujejo in uveljavljajo le enkrat.
Strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec, ki je pridobil naziv, lahko pri naslednjem napredovanju uveljavlja strokovno izobraževanje in dodatna strokovna dela, ki jih je opravil po vložitvi predloga za napredovanje, na podlagi katerega je pridobil naziv.
V primeru ukrepov iz 21. člena tega pravilnika pa lahko ne glede na določbe tega pravilnika strokovni delavec oziroma strokovni sodelavec napreduje v naziv takrat, ko izpolnjuje pogoje za napredovanje v naziv po tem pravilniku, pri čemer se delovna doba, strokovno izobraževanje in dodatna strokovna dela upoštevajo za čas od dokončnosti odločbe o disciplinskem ukrepu oziroma po preteku posledic ukrepa iz druge ali tretje alinee 21. člena tega pravilnika.
1. Upoštevanje delovne dobe v socialnem varstvu
Za ogled celotnega čistopisa z dodatnimi funkcijami prikaza je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.