Portal TFL

TFL Vsebine / Odločbe Višjih sodišč

VSK sodba Cp 1527/99 - zamuda dolžnika - jezik v postopku

SODIŠČE
Višje sodišče v Kopru
ODDELEK (*)
Civilni oddelek
DATUM ODLOČBE (*)
7.2.2000
OPRAVILNA ŠTEVILKA
VSK sodba Cp 1527/99
INTERNA OZNAKA (*)
VSK00483
SENAT, SODNIK
INSTITUT VSRS
zamuda dolžnika - jezik v postopku
PODROČJE VSRS
OBLIGACIJSKO PRAVO - USTAVNO PRAVO
IZREK
Pritožbi se delno ugodi in se izpodbijana sodba prve stopnje spremeni tako, da se sklep o izvršbi Okrajnega sodišča v Kopru opr. št. I 1413/95 z dne 5.12.1995 vzdrži v veljavi glede glavnice 9.984 SIT in zakonskih zamudnih obresti od 1.10.1999 do plačila, v preostalem delu pa se pritožba in tožbeni zahtevek zavrneta.

Vsaka stranka trpi svoje stroške postopka.

 
JEDRO
Dejstvo, da tožeča stranka, ki je javni zavod, toženca, ki je pripadnik italijanske narodne skupnosti s prebivališčem na območju koprske občine, na njegovo zahtevo ni obvestila o svoji terjatvi tudi v italijanščini, lahko vpliva na iztožljivost terjatve. V primeru pravde nastopi dolžniška zamuda toženca, ko je o terjatvi korektno obveščen v italijanščini (ob podmeni, da je tožbeni zahtevek po vsebini utemeljen).

 

Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.

Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.

PRIJAVA

Ste pozabili geslo?
ŠE NISTE UPORABNIK PORTALA TFL?

Dobra novice! Portal TFL je za nove uporabnike pripravil poseben brezplačen dostop do vsebin portala Tax-FinLex, da ga lahko preizkusite. Brezplačna registracija vam omogoča:

  • Vpogled v 7 dokumentov
  • Prejemanje e-dnevnika Lex-Novice
  • Prejemanje e-tednika TFL Glasnik