IZREK
1. Ustavna pritožba A. in I.P. zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani v zvezi s sklepom Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici, zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani v zvezi s sklepoma Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici, zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani v zvezi s sklepoma Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici ter zoper vabila Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici na obravnave v zadevah, se zavrže.
2. Ustavna pritožba istih pritožnikov zoper sklep Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici v zvezi s sklepoma istega sodišča, zoper sklep Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici v zvezi s sklepoma istega sodišča, zoper sklep Temeljnega sodišča v Kranju, enote v Radovljici, zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani v zvezi s sklepom Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Radovljici, zoper sklepa Temeljnega sodišča v Kranju , zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani, zoper sklepa Temeljnega sodišča v Kranju, zoper sklepa Vrhovnega sodišča RS, ter zoper sklep Temeljnega javnega tožilstva v Kranju, Enote v Kranju se zavrže.
3. Ustavna pritožba istih pritožnikov zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani v zvezi s sklepom Temeljnega sodišča v Kranju, Enote v Kranju se ne sprejme.
EVIDENČNI STAVEK
1. Zoper posamične akte sodišč izdane pred uveljavitvijo Ustave ustavna pritožba ni dopustna.
2. Ustavna pritožba zoper posamične akte sodišč ni dopustna, če pritožnik ni pravočasno izčrpal vseh pravnih sredstev.
3. Ustavna pritožba je dopustna le zoper posamične akte sodišč, vabila na obravnavo pa niso posamični akti, zato jih z ustavno priotžbo ni mogoče izpodbijati.
4. Sklepa sodišča o umiku tožbe, zoper katerega se pritožnik ni pritožil, ni dopustno izpodbijati z ustavno pritožbo.
5. Procesne sklepe, ki jih je mogoče izpodbijati le skupaj s pritožbo zoper odločbo sodišča o glavni stvari, ni mogoče izpodbijati z ustavno pritožbo.
6. Sklepa Vrhovnega sodišča, s katerim je zavrglo pritožnikovo vlogo kot nepopolno in sklepa, s katerim se je Vrhovno sodišče izreklo za stvarno nepristojno in zadevo odstopilo pristojnemu sodišču, ni mogoče izpodbijati z ustvno pritožbo, ker za to niso izpolnjene procesne predpostavke določene v 51. členu Zakona o Ustavnem sodišču.
7. Sklapa Temeljnega javnega tožilstva, s katerim je to zavrglo pritožnikovo ovadbo in pritožnika napotilo, da sam začne pregon zoper domnevnega storilca kaznivega dejanja, ni mogoče izpodbijati z ustavno pritožbo, če pritožnik zoper sklep ni izkoristil vseh pravnih sredstev, predvidenih v takrat veljavnem Zakonu o kazenskem postopku.
8. Če je očitno, da z izpodbijanim posamičnim aktom pritožniku ni bila kršena nobena ustavna pravica, ustavne pritožbe Ustavno sodišče ne sprejme v obravnavo.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.