IZREK
I. Pritožbi se delno ugodi in se sklep sodišča prve stopnje v zvezi s popravnim sklepom z dne 2. 1. 2014 spremeni tako, da glasi:
„1. Ugotovi se, da je tožena stranka motila tožečo stranko v njeni zadnji mirni (so)posesti stanovanja št. 6 v stavbi št. 568, k. o. X, in garaže, ki stoji na parceli št. 419, iste katastrske občine, s tem, da je tožena stranka zamenjala ključavnice na vratih prej navedenega stanovanja in garaže in je tožena stranka tako preprečila tožeči stranki vstop v te objekte in njihovo (so)uporabo.
2. Tožena stranka je v roku 8 dni dolžna vzpostaviti prejšnje posestno stanje, tako da je dolžna vzpostaviti prejšnje stanje pred zamenjavo spornih ključavnic, oziroma podrejeno izročiti tožeči stranki po en izvod ključev vrat stanovanja št. 6 v stavbi št. 568, k. o. X, in vrat garaže, ki stoji na parceli št. 419, iste katastrske občine.
3. Toženi stranki se prepoveduje v prihodnje s takšnim ali podobnim ravnanjem posegati v (so)posest tožeče stranke na stanovanju št. 6 v stavbi št. 568, k. o. X, in na garaži, ki stoji na parceli št. 419, iste katastrske občine, ker ji bo sicer naložena denarna kazen.
4. Kar zahteva tožeča stranka več ali drugače (glede kleti), se zavrne.
5. Tožena stranka je dolžna tožeči stranki povrniti stroške prvostopnega postopka v višini 537,90 EUR, v roku 15 dni od vročitve sklepa sodišča druge stopnje, v primeru zamude z zakonskimi zamudnimi obrestmi, ki tečejo od prvega naslednjega dne po izteku roka za izpolnitev te obveznosti do plačila.“
II. V preostalem delu se pritožba zavrne in se v izpodbijanem, a nespremenjenem delu potrdi sklep sodišča prve stopnje.
III. Tožena stranka je dolžna tožeči stranki povrniti stroške pritožbenega postopka v višini 229,36 EUR, v roku 15 dni od vročitve sklepa sodišča druge stopnje, v primeru zamude z zakonskimi zamudnimi obrestmi, ki tečejo od prvega naslednjega dne po izteku roka za izpolnitev te obveznosti do plačila.
JEDRO
Stečajna upraviteljica v določbah ZFPPIPP ni imela podlage za to, da je toženki (kot solastnici) naročila zamenjavo ključavnice na stanovanju, ki sodi v stečajno maso stečajnega dolžnika (tožnice).
Tožnica ima kljub osebnemu stečaju neomejeno procesno sposobnost v postopku zaradi motenja posesti, saj ne gre za dejanja iz 386. člena ZFPPIPP.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.