IZREK
Pritožbi tožene stranke se ugodi in se izpodbijana sodba spremeni v 1. in 2. odstavku I. točke, 1. odstavku II. točke in IV. točki izreka, tako da se glasi:
„ I. Zavrne se tožbeni zahtevek tožeče stranke, ki se glasi:
„Ugotovi se, da je izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi, ki jo je tožena stranka podala 4. 7. 2011, nezakonita in se razveljavi. Tožeči stranki je delovno razmerje pri toženi stranki 7. 7. 2011 nezakonito prenehalo. Tožena stranka je dolžna tožnici za čas od 1. 10. 2011 do 31. 3. 2012 priznati delovno dobo, obračunati pripadajoče nadomestilo plače, kot da bi delala, odvesti in plačati z zakonom predpisane davke in prispevke, ter tožnici izplačati neto plačo z zakonskimi zamudnimi obrestmi od zapadlosti posameznega mesečnega zneska, to je od 16. dne v mesecu za pretekli mesec, zmanjšano za ta čas priznane pravice s strani Zavoda RS za zaposlovanje.
Tožena stranka je dolžna tožnici izplačati odškodnino v višini 8.500,00 EUR v roku 8 dni, v primeru zamude z zakonskimi zamudnimi obrestmi od poteka roka do plačila, da ne bo izvršbe.
Tožena stranka je dolžna tožeči stranki povrniti pravdne stroške v 8 dneh, v primeru zamude z zakonskimi zamudnimi obrestmi od poteka roka do plačila.“
II. Tožeča stranka je dolžna toženi stranki povrniti stroške postopka v višini 19,24 EUR, v 8 dneh, v primeru zamude z zakonskimi zamudnimi obrestmi od poteka roka do plačila.“
Pritožba tožeče stranke se zavrne in se potrdi nespremenjeni del izpodbijane sodbe sodišča prve stopnje.
Stranki sami krijeta stroške pritožbenega postopka.
JEDRO
Tožnica je izpolnila vse znake kršitve konkurenčne prepovedi – v času delovnega razmerja pri toženi stranki je brez (pisnega) soglasja delodajalca za svoj račun opravljala dela in sklepala posle na področju trženja medicinskih pripomočkov, kar sodi v dejavnost, ki jo opravlja tožena stranka kot delodajalec in zato pomenijo ali bi lahko pomenili za toženo stranko konkurenco. Zato je obstajal utemeljen razlog za izredno odpoved tožničine pogodbe o zaposlitvi, zaradi katerega nadaljevanje delovnega razmerja ni bilo mogoče niti do izteka odpovednega roka. Konkurenčna prepoved je namreč določena že v ZDR kot ena izmed temeljnih obveznosti delavca, z njeno kršitvijo pa delavec delodajalcu lahko povzroči (poslovno) škodo.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.