AMBULANTNO ZDRAVLJENJE
Številni pregledi pri različnih specialistih.
OPRAVILNA ŠTEVILKA
II Ips 932/2006
INTERNA OZNAKA DOKUMENT
VS002006
FISCHER
srednje hudi primer
HOSPITALIZACIJA
15 dni, 2x operativni poseg v splošni anesteziji, parenteralna terapija.
NEVŠČEČNOSTI MED ZDRAVLJENJEM
Antibiotiki, 15-dnevna vezanost na tekočo hrano ter 4-tedenska na pasirano hrano, transfuzija krvi, več RTG slikanj, odstranitev šivov po obeh operativnih posegih, mavec na levi roki.
OPOMBA
II Ips 932/2006 Revizija tožeče stranke je bila zavrnjena.
OŠKODOVANEC
spol: ženska, starostna skupina: od 30 do 35 let
POŠKODBA
Pretres možganov, odprti sredinski zlom desne čeljustnice in sklepnega izrastka, zlom desne zgornje čeljustnice, raztrganino na obrazu, raztrganino v predelu glave, zlom baze prve dlančnice, zlom zobne krone zoba št. 17 tretje stopnje in zoba 11 prve stopnje.
REHABILITACIJA
30x fizikalna terapija.
SKAŽENOST
700.000,00 SIT Tožnici je po poškodbi desne strani obraza ostala vzdolžna 10 cm dolga izstopajoča in kazeča brazgotina, ki poteka od zunanjega desnega očesnega kota pa vse do roba spodnje čeljustnice, ki je ni mogoče skriti oziroma prikriti.
SKUPINA
poškodbe glave in možganov in njihove posledice - poškodbe zob in čeljusti in njihove posledice
STRAH
200.000,00 SIT Sekundarni strah v obliki zaskrbljenosti za zdravje za izid 5 mesecev in pol, 7 dni trajajoč hud in trajen strah, 2 meseca trajajoč srednje hud in trajen strah in 6 mesecev trajajoč trajen in lahek strah.
TELESNE BOLEČINE
2.000.000,00 SIT Trajne hude 7 dni, trajne srednje hude in občasne hude 3 dni, trajne srednje hude bolečine 2 dni, trajne lahke in občasne srednje hude 30 dni, prav tako 30 dni pa so trajne lahke bolečine.
INSTITUT VSRS
telesne bolečine - strah - skaženost - zmanjšanje življenjske aktivnosti
PODROČJE VSRS
višina odškodnine za nepremoženjsko škodo
ZMANJŠANA ŽIVLJENSKA AKTIVNOST
3.000.000,00 SIT V posledici brazgotinjenja v vretenčnih mehkih vratnih strukturah so tožnici ostale občasne bolečine v vratnem delu hrbtenice, pri fizičnih obremenitvah, sunkovitih gibih ter daljši prisilni drži. Poškodba prve dlančnice na levi roki je tožnici zapustila lažjo omejeno gibljivost palca ter občasne lahke bolečine v zapestju pri večjih obremenitvah levice in ob spremembi vremena. Posledica poškodbe čeljustnice so občasne bolečine v predelu desnega sklepa, zlasti pri uživanju trde hrane in ob spremembi vremena. Posledica pretresa možganov pa so težave izražene v obliki postkomocialnega sindroma, ki se kaže v obliki občasnih glavobolov, migrenskega tipa, glavobolov na pripeki, psihični preobčutljivosti, motnjah koncentracije ter intoleranci na alkohol. Opisane težave tožnico ovirajo pri njenem vsakodnevnem delu gospodinje in kmetice. Ker ne prenaša več hrupnih prostorov ter prostorov z močno svetlobo, pa se je bila primorana odreči udeleževanja tudi raznih družabnih prireditev, katere je pred nezgodo prav tako rada obiskovala. ZŽA je 20 %.