Pripravili smo posebno izobraževanje – MSRP v petih modulih, ki ga zaradi kompleksnosti in hkrati aktualnosti ponavljamo v začetku leta 2017! Vsak Modul je zaključena celota, več o vsem si preberite na naslednji povezavi.
Za leto 2016 morajo velike skupine podjetij konsolidirane izkaze sestaviti z uporabo MSRP. Skupina podjetij lahko nastane z ustanovitvijo odvisnih podjetij (podjetja pod skupnim upravljanjem) za katera veljajo posebna pravila računovodenja – uporaba knjigovodskih vrednosti. Skupina pa lahko nastane tudi s pridobitvijo deležev v že obstoječih podjetjih in takrat za prevzemnika velja MSRP 3 (angl. Business combinations), ki natančno opredeljuje in zahteva uporabo prevzemne metode.
V takih primerih, pred sestavitvijo konsolidiranih izkazov, računovodje čaka pomembno opravilo, za katerega mora podatke zagotoviti poslovodstvo, ki pa te naloge praviloma prenese na ocenjevalce vrednosti podjetij. Določiti morajo poštene vrednosti sredstev in obveznosti prevzetega podjetja ter izračun dobrega imena. Do teh pridobitev prihaja na različne načine, oziroma so kupnine za pridobitev deležev lahko določene na različne načine – v mislih imamo pogojne kupnine. Veliko izzivov za stroko.
V tem modulu bomo opravili pregled kako MSRP definirajo različne oblike nadzora nad podjetji, kdaj se preide med njimi in kako to posledično vpliva na konsolidirane izkaze ter ovrednotenje sredstev in obveznosti v ločenih ali konsolidiranih računovodskih izkazih. Seveda pa bomo tudi preverili kakšna razkritja so zahtevana.
Seminar je namenjen pripravljavcem računovodskih izkazov (zaposlenim v kontrolingu, računovodstvu in financah), kot tudi uporabnikom le-teh, torej tudi družbenikom in poslovodstvu ter analitikom in svetovalcem v vlogi uporabnikov računovodskih izkazov ter informatikom, ki morajo poskrbeti za informacijsko podporo.
Silva Koritnik Rakela, uveljavljena predavateljica in avtorica učnih gradiv iz Izobraževalne hiše Cilj, d.o.o.. Svojo poklicno pot je pričela na področju informatike, kot organizatorka na področju računovodstva. V času privatizacije slovenskih podjetij je bila vključena v številne projekte ocenjevanja podjetij in priprave privatizacijskih načrtov, kot pooblaščena revizorka pa je več kot 15 let sodelovala pri revizijah številnih mednarodnih podjetij. V letu 2010 je opravila izpit iz poznavanja MSRP pri ACCA, ki ji daje pravico uporabe naziva DipIFR. Pri Slovenskem inštitutu za revizijo predava pri predmetih SRS in MSRP.
Simon Kolenc FCCA, CFA je več kot 10 let delal v mednarodni družbi EY kot pooblaščeni revizor in svetovalec različnim podjetjem v gospodarstvu in finančni industriji, po tem pa še v gospodarstvu kot direktor financ in računovodstva v Prvi osebni zavarovalnici. Diplomiral je na Ekonomski fakulteti v Ljubljani (smer finance) in za svoje diplomsko delo prejel nagrado Banke Slovenije. Pridobil je licenci združenj ACCA in CFA® ter zaključil izobraževanje za pooblaščenega revizorja pri Slovenskem inštitutu za revizijo. Sedaj svoje izkušnje in znanje uporablja za pomoč ostalim, kot samostojni svetovalec in predavatelj.
Pošlji povpraševanjeVljudno vabljeni!
Tax-Fin-Lex d.o.o.
Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja
Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija
T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si
PONUDBA
Predstavitev portala
Zakonodaja
Sodna praksa
Strokovne publikacije
Komentarji zakonov
Zgledi knjiženj
Priročniki
Obveščanja o zakonodajnih novostih
TFL AI
TFL IZOBRAŽEVANJA
TFL SVETOVANJE
TFL BREZPLAČNO
Brezplačne storitve
Preizkusite portal TFL
E-dnevnik Lex-Novice
E-tednik TFL Glasnik
Dodatni članki